mazand
04 اسفند 1401 - 13:20

پرداخت ۵۶۰میلیارد تومان مستمری به مددجویان آذربایجان شرقی

تبریز- مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌شرقی از پرداخت ۵۶۰میلیارد تومان مستمری به مددجویان کمیته امداد آذربایجان شرقی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامعلی ملامهدی ظهر پنج شنبه در دیدار با فرماندار اهر با اشاره به این‌که ۸۰ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد استان هستند، افزود: کمیته امداد برای مددجویان در سرفصل‌های مختلف خدمات ارائه می‌دهد، این در حالی است که تنها در پرداخت مستمری از ابتدای سال‌جاری نزدیک به ۵۶۰ میلیارد تومان برای مددجویان کمیته امداد آذربایجان‌شرقی مستمری پرداخت شده و سهم مددجویان کمیته امداد شهرستان اهر ۳۲ میلیارد تومان است.

ملامهدی، توانمندسازی مددجویان را از رسالت‌های اصلی کمیته امداد عنوان کرد و گفت: در راستای توانمندسازی و اشتغال مددجویان کمیته امداد آذربایجان‌شرقی، اعتبار ۱۱۵۰ میلیارد تومانی از محل تبصره ۱۶ برای پرداخت تسهیلات اشتغال اختصاص یافته بود که سهم شهرستان اهر از تسهیلات اشتغال ۵۵ میلیارد تومان بود و زمینه اشتغال ۱۰۳۵ نفر از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد اهر را فراهم کرد.

وی ادامه داد: همچنین با مساعدت استاندار آذربایجان‌شرقی در شورای برنامه‌ریزی، اعتبار ۱۱۵ میلیارد تومانی برای پرداخت تسهیلات اشتغال به منظور توانمندسازی مددجویان کمیته امداد آذربایجان‌شرقی اختصاص یافت.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: کمیته امداد شهرستان اهر با پرداخت تسهیلات و ایجاد فرصت‌های شغلی، سعی کرده تا نسبت به سایر شهرستان‌ها در حوزه توانمندسازی و اشتغال مددجویان تحت پوشش پیشگام باشد و با توجه به اینکه برخی پرونده‌های معرفی شده به بانک‌ها در شهرستان اهر هنوز تسهیلات دریافت نکرده‌اند از این‌رو از اعتبار تخصیص یافته از سوی استاندار برای شهرستان اهر نیز سهمی تعیین خواهد شد.

ملامهدی از افتتاح ۵۶ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد هم‌زمان با سالروز تأسیس کمیته امداد در آذربایجان‌شرقی خبر داد و یادآور شد: هم‌زمان با چهاردهم اسفندماه سالروز تأسیس کمیته امداد، ۵۶ واحد مسکونی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در آذربایجان‌شرقی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی بابیان این‌که طی سال‌جاری ۱۴۶۰ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند تحت پوشش کمیته امداد استان اهدا شده است، گفت: از مجموع جهیزیه‌هایی اهدایی به نوعروسان بی‌بضاعت، ۱۱۵ سری جهیزیه سهم نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد شهرستان اهر بود، خوشبختانه در آذربایجان‌شرقی نوعروس نیازمند پشت نوبت دریافت جهیزیه نداریم.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌شرقی از رتبه نخست خیرین شهرستان اهر در رسیدگی به ایتام نسبت به سایر شهرستان‌های استان خبر داد و یادآور شد: خیرین شهرستان اهر در رسیدگی و حمایت از ایتام در سطح استان رتبه نخست را دارند و به عبارتی دیگر خیرین برای هر فرزند یتیم غیر از مستمری کمیته امداد، ماهانه ۷۷۵ هزار تومان مساعدت مالی و به‌طور متوسط کمک‌های غیرنقدی نیز ۵۱۲ هزار تومان ارزش مادی دارد.

ملامهدی بر لزوم مشارکت شرکت‌های معدنی در تأمین نیازمندی‌های مددجویان کمیته امداد شهرستان اهر در آستانه عید نوروز و ماه مبارک رمضان تأکید کرد و افزود: خیرین اهری در مشارکت برای تأمین نیازهای مددجویان کمیته امداد خوش درخشیدند با این‌حال هنوز کمبودهایی وجود دارد لذا از شرکت‌های معدنی انتظار داریم تا در آستانه عید نوروز و ماه مبارک رمضان حامی مددجویان کمیته امداد باشند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1052411